KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenlerin tespiti

Zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenlerin tespiti

ZORUNLU HİZMET DURUMUNA İLİŞKİN ÇALIŞMA İŞLEMLERİNİN BAKANLIĞIMIZCA İL DIŞI ATAMA TAKVİMİNİN AÇIKLANMASI NEDENİYLE 13.06.2016 TARİHİNE KADAR TAMAMLANMASI GEREKMEKTEDİR.      

İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE

 

 

Zorunlu çalışma yükümlüsü öğretmenlerin tespitine ilişkin işlemler 17/05/2016 tarihi itibariyle başlamıştır. Bilgi girişlerinin ikbs.meb.gov.tr adresi  atama modülünde yapılması gerekmektedir.

 

Zorunlu hizmet yükümlüsü öğretmenlerin dışında sisteme görev kaydı, görevlendirme kaydı, sözleşme kaydı ve izin kaydında hata bulunan personel de yansıtılmıştır.  Belirtilen kayıtları hatalı bulunan öğretmenler de zorunlu hizmet yükümlüsü olarak değerlendirilmiştir. Bu nedenle ilgililere ait kayıtların düzeltildikten sonra atama modülü Personel Durum Analizi sayfasından tekrar değerlendirilmesi sağlanılmalıdır.

 

AÇIKLAMA :  Personel Durum Analiz sayfasından bir personel seçildiğinde güncel kayıtlara göre zorunlu hizmet yükümlülüğü tekrar değerlendirilir. Hatalar düzeltildikten sonra kişinin güncel durumu sisteme yansıtılacaktır. Ayrıca, bilgi giriş işlemleri kurum, ilçe ve  il sırası ile yapıldığından ilçe ve kurum müdürlüklerinin de bu hususta bilgilendirilmesi gerekmektedir.

 

Bilgilerinize

 

 

 

İnsan Kaynakları Genel Müdürlüğü

 

Öğretmen Atama Daire Başkanlığı

Mimar Sinan Mah. 48014.Sokak Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.