KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Zorunlu Çalışma Yükümlüsü Öğretmenlerin Tespiti ve Erteleme İşlemleri

Zorunlu Çalışma Yükümlüsü Öğretmenlerin Tespiti ve Erteleme İşlemleri

Eğitim Kurumu Müdürlüklerine,

 

Zorunlu Çalışma Yükümlüsü Öğretmenlerin Tespiti ve Erteleme İşlemleri http://ikbs.meb.gov.tr adresinden “Hizmet Analiz Modülü”üzerinden  yapılabilmektedir.

İlçemizdeki öğretmenlerin bilgi girişlerinin İsteğe bağlı yer değiştirme başvurularından önce tamamlanması gerekmektedir.

 

Not : (İsteğe bağlı yer değiştirme takvimi belirlenmediği için tarih verilmemiştir. İşlemlerin en kısa zamanda yapılması gerekmektedir) Sistemin görüntüleri ilişikte bulunmaktadır.

 

 Zorunlu hizmeti erteleneceklerden http://ikbs.meb.gov.tr  sistemine taranacak evraklar:

 

 

1-Eşi, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı kurumlarda çalışan ve http://ikbs.meb.gov.tr  sisteminde gözükenlerden evrak istenmemektedir.

2-Eşi, diğer resmi kurumlarda çalışanların sadece görev belgesi http://ikbs.meb.gov.tr  sistemine taranmalıdır.

 

3-Eşi, özel sektörde  çalışanlardan aşağıdaki belgeler http://ikbs.meb.gov.tr  sistemine taranmalıdır.

 

    a)Eşinin çalışmakta olduğu iş yerinden alınacak görev yeri belgesi,

    b)Eşinin çalışmakta olduğu iş yerinin çalışır durumda olduğunu gösterir, bağlı bulunduğu   vergi dairesinden veya ilgili meslek teşekkülünden alınacak belge,

    c)Başvuru tarihinden itibaren geriye dönük son iki yıllık süre içinde sigortalı hizmeti olduğunu (360 gün sigortalı olmasına gerek yoktur, sigortalılık durumunu görmemiz açısından) ve sigortalılığının halen devam ettiğini gösterir belge.

 

 

Aynı zamanda taranan evraklar, kontrol için ve öğretmenlerin özlük dosyasına konulmak üzere  elden atama bölümüne gönderilmelidir. Elden gelecek evraklara, ilişikte bulunan zorunlu hizmet erteleme dilekçesi eklenmelidir. Dilekçenin sisteme taranmasına gerek bulunmamaktadır.

12-04-201712-04-201712-04-201712-04-2017 

Dilekçe için tıklayınız.... 

 

ÖĞRETMEN ATAMA BÖLÜMÜ


 

 

Mimar Sinan Mah. 48014.Sokak Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.