KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türkiye Birincisi öğrencimiz Buse Özdemir Ödülünü Bakan Veysel EROĞLUN´dan aldı.

Her yıl farklı bir tema vurgusu yapılan Dünya Su Günü’ 2015 yılı teması “Su ve Sürdürülebilir Kalkınma” olarak belirlendi.
Türkiye Birincisi öğrencimiz Buse Özdemir Ödülünü Bakan Veysel EROĞLUN´dan aldı.

Suyun giderek artan öneminden dolayı Birleşmiş Milletler Genel Kurulu; 1992 yılında Brezilya’nın başkenti Rio de Janeiro’da düzenlenen Çevre ve Kalkınma Konferansı’nda her yıl 22 Mart tarihinin “Dünya Su Günü” olarak kutlanmasına karar vermiştir. 1995 yılından bu yana Dünya Su Günü her yıl farklı bir tema vurgusu ile kutlanmaktadır.

Bu yıl 23. kez düzenlenen Dünya Su Günü başta Devlet Su işleri Genel Müdürlüğü olmak üzere Bölge Müdürlüklerimiz tarafından da çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Her yıl farklı bir tema vurgusu yapılarak kutlanan Dünya Su Günü’ 2015 yılı teması “Su ve Sürdürülebilir Kalkınma” olarak belirlendi.

 

Yapılan resim yarışmasında ilçemiz Gazi Ortaokulu öğrencisi Buse ÖZDEMİR önce bölge birincisi sonra TÜRKİYE birincisi olarak ödülünü Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU’nun elinden 25 mart 2015 tarihinde İstanbul Kongre Merkezine almıştır. Öğrencimizi yetiştiren öğretmenlerimizi, ailesini ve desteklerini esirgemeyen okul yönetimimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olaraka öğrencimiz tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

 

Mimar Sinan Mah. 48014.Sokak Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.