KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"SODES´LE BİR MESLEĞİM VAR" Projesinin Finansman Sözleşmesi Yapıldı.Vali Mustafa Hakan Güvençer, Sosyal Destek Programı (SODES) kapsamında hibe almaya hak kazanan 15proje sahibi kurum ve kuruluşların temsilcileriyle birlikte finansman sözleşmelerini imzaladı.

Valilik Fikret Kiraz Toplantı Salonu’nda düzenlenen Sosyal Destek Programı (SODES) finansman sözleşmesi imza törenine Vali Mustafa Hakan Güvençer, Vali Yardımcısı Dr. Erkan Bulgan, İlçe Kaymakamları, Belediye Başkanları proje sahipleri kamu ve siviltoplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

Törende konuşan Vali Güvençer “2015 Yılı SODES için ilimize ayrılan kaynak 4.500.000 TL’dir. Bu kaynağın kullandırılması amacıyla 13 Mart 2015 tarihi itibariyle proje teklif çağrısına çıkılmıştır. Son başvuru tarihi 15 Nisan 2015 saat 17.00 olan teklif çağrısına sistem üzerinden toplam 220 başvuru yapılmıştır. Bu başvuruların 155tanesi Birimimize teslim edilmiş ve değerlendirmeye alınmıştır. Valilik Değerlendirme Komisyonu tarafından değerlendirilen projeler asil ve yedek liste halinde T.C Kalkınma Bakanlığı’na gönderilmiştir. 21 Ağustos 2015 tarihi itibariyle Bakanlık değerlendirmesi tamamlanmış ve kazanan projelerin listesi açıklanmıştır. İlimizden toplam bütçesi 2.256.000 TL olan 15 proje desteklenmeye değer görülmüştür.

 

Bugün burada Valiliğimiz ile projeleri kabul edilen kurumlar arasında “SODES Finansman Sözleşmesi” imzalanacak ve 17 Eylül 2015 tarihiitibariyle projeler resmen başlamış olacaktır. Bu proje çağrısına kulak veren, fikrini projeye dönüştüren ve finansal destek alan, projesi komisyondan geçen ve geçmeyen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Vali Güvençer, konuşmasının ardından SODES kapsamında hibe almaya hak kazanan 15 proje sahibi kurum ve kuruluşların temsilcileriyle birlikte finansman sözleşmelerini imzaladı.

 

Mimar Sinan Mah. 48014.Sokak Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.