KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sağlıklı Dişler Mutlu Gülüşler Projesi Kapsamında Öğrencilere Diş Fırçalama Paketi Dağıtıldı

 Sağlıklı Dişler Mutlu Gülüşler Projesi Kapsamında Öğrencilere Diş Fırçalama Paketi Dağıtıldı

Sağlık Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığı  tarafından başlatılan Sağlıklı Dişler Mutlu Gülüşler projesi kapsamında ilimizde öğrenim gören yaklaşık 87.000 adet diş fırçalama paketinin (Diş fırçası, diş macunu,etiket ve mesaj kartı) öncelikli olarak 60 ayını doldurmuş anasınıfı öğrencilerinden başlayarak, kalan kısımların ilkokul 1., 2., ,3. ve 4. sınıf öğrencilerine ilimiz genelinde eş zamanlı olarak dağıtımı gerçekleştirilecektirildi.

Mobil Ağız Diş Sağlığı aracı Kavlaklı Mahallesi Kavlaklı Aile Sağlığı Merkezinde gerçekleştirilen törenle hizmete girmiştir. 

Kahramanmaraş Halk Sağlığı Müdürlüğü  Onikişubat İlçesi Kavlaklı Mahallesinden başlatmış olduğu; mobil ağız diş sağlığı hizmetine , gezici diş tarama aracı ile ilimiz sınırları içerisinde öncelikli olarak sağlık hizmetlerinden yeterli ölçüde yararlanamayan, sağlık hizmetlerine ulaşılabilirliğin zor olduğu yerlerdeki yaşlılar, engelliler, gebeler, çocuklar, mevsimlik tarım işçileri ve ailelerine ağız diş sağlığı hizmeti sunacaktır.

Açılışa Kahramanmaraş Milletvekili Dr.Yıldırım Mehmet RAMAZANOĞLU, Halk Sağlığı Müdürü Dr.Ahmet YENER, Müdür Yardımcıları Dr.M.Abid BAŞARICI, Dr.Harun ÇETİN, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver GÖKŞEN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman DAL, Toplum Sağlığı Hizmetleri Şube Müdürü Dr.Pınar ŞİRİKÇİ, Diş Hekimlerimiz ve personellerimiz ile halkımızdan yoğun katılım olmuştur. 

Açılışta Konuşan Halk Sağlığı Müdürü Dr.Ahmet YENER Halk Sağlığı olarak Koruyucu önlemlerin ana hizmetleri olduğunu ve Ağız Diş Sağlığının insan hayatının en önemli noktası olduğunu belirtmiştir. Güçlü dişler mutlu yarınlar için günde iki kez dişlerin fırçalanması gerekliliğini vurgulayan YENER, dişlerin hayatımızın devamında çok önemli bir yeri vardır dedi.

Mobil Ağız Diş Sağlığı Aracı açılışından sonra İlçemiz Kavlaklı İlkokulunda Kahramanmaraş Milletvekili Dr.Yıldırım Mehmet RAMAZANOĞLU, Halk Sağlığı Müdürü Dr.Ahmet YENER, Müdür Yardımcıları Dr.M.Abid BAŞARICI, Dr.Harun ÇETİN, Onikişubat İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver GÖKŞEN, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Süleyman DAL, Toplum Sağlığı Hizmetleri Şube Müdürü Dr.Pınar ŞİRİKÇİ, Diş Hekimlerimiz ve personellerimizin katılımıyla öğrencilere diş fırçalama paketi dağıtım yapıldı. Dağıtım sırasında Kahramanmaraş Milletvekilimiz Sayın Dr. Yıldırım Mehmet RAMAZANOĞLU öğrencilere diş fırçalamanın önemini ve nasıl diş fırçalanmaladır bu konuda bilgilendirmede bulundu.

Sayın Milletvekilimiz Dr. Yıldırım Mehmet RAMAZANOĞLU dağıtım töreni sonrasında Kavlaklı İlkokulu ziyaretine ilişkin duygularını okul şeref derfterine yazarak okul önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Mimar Sinan Mah. 48014.Sokak Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.