KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Onikişubat İlçe Milli Eğiti Müdürlüğümüzde TEOG Sınav Toplantısı Yapıldı

Kahramanmaraş – Onikişubat İlçe Millî Eğitim Müdürlüğümüz tarafından, 25-26 Kasım 2015 Tarihlerinde 8.Sınıflar İçin İlimizde ve Türkiye Genelinde Yapılacak Olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) 1.Merkezi Ortak Sınavı hazırlık toplantısı İlçeye Bağlı okul müdürleri ve bina sınav sorumluları ile yapıldı.
Onikişubat İlçe Milli Eğiti Müdürlüğümüzde TEOG Sınav Toplantısı Yapıldı

Toplantıda konuşan İlçe Millî Eğitim Müdürümüz Enver GÖKŞEN, “25-26 Kasım 2015 tarihlerinde 8.sınıf öğrencilerimizin katılacağı, Türkiye genelinde olduğu gibi İlimizde de yapılacak olan Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) 1.Merkezi Ortak Sınavı için gerekli tedbirleri almaya başladık. Sınavın sağlıklı yapılması için sizlere büyük görevler düşüyor. Bu sınava çocuklarımız girecek, büyüklere uygulanan sınavla karıştırmamak lazım, çocuklarımızın motivasyonunu bozacak olumsuz davranışlara meydan verilmemeli’’ dedi.

İlçe Millî Eğitim Şube Müdürümüz İsmail BOYRAZ’de sunu eşliğinde sınavın sağlıklı bir şekilde gerçekleşmesi için sınav kuralları hakkında bilgiler verdi ve sınavları en güvenli bir şekilde gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Bu konuda her türlü tedbiri alıyoruz” ifadelerini kullandı.

TEOG Sınavının birinci gününde Türkçe, Matematik, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, ikinci günün de ise Fen ve Teknoloji, TC İnkılap Tarihi ve Atatürkçülük ile Yabancı Dil dersleri yer alacak. Ders başına 40 dakika süre verilen sınav aralarında 30 dakikalık boş zaman verilecek. İki günde de 09.00’da başlayacak sınavlar 12.00’de sona erecek.

Her öğrenci kendi okulunda sınava girecek. Sınav esnasında okul zilleri kapatılacak. Sorular çoktan seçmeli olarak 4 seçenekli sorulacak, yanlış cevaplar doğru cevapları götürmeyecek. Geçerli mazereti nedeniyle sınavlara giremeyen öğrenciler, mazeret sınavlarına daha önceden belirlenen okullarda girebilecek. Sınav gerçekleştirilecek okullarda ders yapılmayacak.

TEOG mazeret sınavlarının 12-13 Aralık’ta olacak. İkinci dönem sınavları 27-28 Nisan 2016’da, mazeret sınavları ise 14-15 Mayıs 2016’da uygulanacak.

teog1 teog2 teog3 teog4teog5 teog6

Mimar Sinan Mah. 48014.Sokak Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.