KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencimiz Buse ÖZDEMİR Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI tarafından ödüllendirildi.

BAKAN AVCI “HAYALİMDEKİ TÜRKİYE” YARIŞMASININ ÖDÜLLERİNİ VERDİ
Öğrencimiz Buse ÖZDEMİR Milli Eğitim Bakanı Sayın Nabi AVCI tarafından ödüllendirildi.

Milli eğitim Bakanı Nabi Avcı, "Hayalimdeki Türkiye" konulu resim ve afiş Yarışmasında ödül almaya hak kazanan öğrencilere ödüllerini verdi.
Milli Eğitim Bakanı Avcı’nın öğrenciler, aileleri ve öğretmenleriyle bir araya geldiği "Hayalimdeki Türkiye" konulu resim ve afiş yarışması ödül töreni MEB Tevfik İleri Toplantı Salonu’nda gerçekleşti. Çözüm Yayınları’nın düzenlediği yarışmanın ödül töreninde yaptığı konuşmada Avcı, sanatta yarışmanın zor bir iş olduğunu vurgulayarak, projeye destek verenlere ve yarışmaya katılan öğrencilere teşekkür etti.
Yarışma konusunun da çok güzel olduğunu ifade eden Bakan Avcı, "Proje, belki sözlerle ifade edilemeyecek pek çok güzel şeyi, hayali, çocukların gözünden görme fırsatı veriyor" dedi.
Öğrenciliği boyunca kendisini en çok etkileyen kişinin resim öğretmeni Cevat Ülger olduğunu söyleyen Avcı, bu vesileyle Ülger´i hatırlamaktan da memnuniyet duyduğunu ifade etti. Avcı, “Şimdi bizim Millî Eğitim Bakanlığında bir ilkemiz var, az laf çok iş. Onun için çok konuşmuyoruz daha çok işe bakmaya çalışıyoruz” diye konuştu.
Konuşmasının ardından Bakan Avcı, yarışmada ilkokul düzeyinde ödül alan Elif Balcı, Efe Yıldırım, Buket Baydoğan; ortaokul seviyesinde ise Remzi Anday Son, Buse Özdemir ve İrem Keçeci´ye hediyelerini verdi.
Bakan Avcı´ya Elif Balcı ile Remzi Anday Son´un birincilik alan tabloları hediye edildi.

Mimar Sinan Mah. 48014.Sokak Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.