KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü Yöneticileri YKS Tercih Danışmanlığı Komisyonunu Ziyaret Etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürülüğü Yöneticileri YKS Tercih Danışmanlığı Komisyonunu Ziyaret Etti.

 

7 Ağustos 2018 itibariyle ilçemizdeki bütün Liseler de, Necip fazıl Kültür Merkezinde ve PİZZA AVM’de YKS Tercih Danışmanlığı Komisyonu öğrenci ve velilerimize rehberlik hizmeti vermeye başlamıştır.

Necip Fazıl Kültür Merkezindeki YKS Tercih Danışmanlığı Komisyonu İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Hasan ATAŞ ve Şube Müdürü Süleyman DAL tarafından ziyaret edilerek komisyon çalışmaları hakkında bilgi alınmıştır. İlçe milli eğitim müdür vekili Hasan ATAŞ özverili çalışmalarından dolayı Komisyon üyeler Özlem UĞUR ve Alparslan YURTSEVER’e teşekkür etmiştir. Komisyonun  verdiği bilgiye göre Tercih sürecinde:

·        Öğrencilere ilgi, değer ve yetenekleri doğrultusunda Üniversiteler geçiş sürecinde rehberlik edilmekte;

·        Öğrencilerin Üniversitelere yerleşmeleri aşamasında ailelerinin sosyoekonomik koşulları da dikkate alınarak sağlıklı karar verebilmelerine katkı sunulmakta;

·        Tercih edilecek eğitim-öğretim kurumlarının, özel durumu olan öğrencilere (özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler, okul birincileri, yerleştirme kılavuzlarının öngördüğü başarılı öğrenciler vb.) ilişkin koşullarının öğrenci ve veliye açıklanmakta;

·        Öğrenci ve velinin farklı istek ve beklentileri olabileceği gibi hususlar, tercih süreci içerisinde bütünsel bir bakış açısıyla değerlendirilip öğrenci ve velilerin bu çerçevede yönlendirilmesine dikkat edilmektedir.

08-08-201808-08-201808-08-201808-08-201808-08-2018

Mimar Sinan Mah. 48014.Sokak Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.