KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Beyazay Derneğinden Ertuğrul Gazi Görme Engelliler İlk-Ortaokuluna Bağış Yapıldı.

Beyazay Derneğinden Ertuğrul Gazi Görme Engelliler İlk-Ortaokuluna Bağış Yapıldı.

Türkiye Beyazay Derneği Kahramanmaraş Şubesi yönetim kurulu tarafından, 7-14 Ocak Görme Engelliler haftası münasebetiyle, Kahramanmaraş  Ertuğrul Gazi Görme Engelliler ilk ve Ortaokulu´na oluşturulan, görme engellilere özel 6 adet bilgisayar, yine onlara özel yazıcı ve kitap okuma sisteminden oluşan laboratuvar, Onikişubat İlçe Millî Eğitim müdürümüz sayın Enver GÖKŞEN, Beyazay Derneği  yönetim kurulu başkanı sayın  Osman DEMİRCİ, yönetim kurulu üyelerimiz sayın  Selahattin UĞUR, Mustafa ÖZGÜR , Tufan YORULMAZ , okul müdürü sayın Çetin ÖZBERK, okul idarecileri, öğrenciler ve diger katılımcılar tarafından hizmete açılmıştır. 

 

Açılan laboratuvarı ile birlikte okulda eğitim alan öğrencelerin bilgisayar eğitimi ve internet kullanımı hususundaki eksiklileri tamamlanmaya çalışılacak ve görme engelliler için çok önemli olan ve kabartma yazı yazabilen yazıcı sayesinde bilgisayarda oluşturdukları metinleri yazıcıdan, kendi okuyabilecekleri şekilde çıkartabileceklerdir.  

        

Beyazay Derneği Başkanı sayın Osman DEMİCİ konuşmasında; “Bugün, Türkiye Beyazay Derneği Kahramanmaraş şubesi olarak görme engelli çocuklarımıza katkı sağlamış olmanın tarif edilemez  mutluluğunu yaşadık. Çocuklarımızın görmeyen gözlerindeki ışıltı görülmeye değerdi...:)” açıklamalarında bulundu.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Enver GÖKŞEN konuşmasında “İlçemiz okulunun bu güzel öğrencilerine bu imkanı sağlayan Beyazay Derneğine teşekkür ederek”. Bilişim teknolojilerini kullanan öğrencilerin sevinçlerini beraber paylaştı.

                           

Mimar Sinan Mah. 48014.Sokak Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.