KAHRAMANMARAŞ ONİKİŞUBAT İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

81 İLDEN 81 ÖĞRETMEN ÇANAKKALE’DE BULUŞTULAR

81 İLDEN 81 ÖĞRETMEN ÇANAKKALE’DE BULUŞTULAR

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “81 İlden 81 Öğretmen Çanakkale’de Buluşuyor”  programı kapsamında 26-27 Mart tarihleri arasında yapılacak etkinliklere katılacak öğretmenlerden ilimizi Sosyal Bilimler Lisesi’nden Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Sibel ÖNER temsil etti.  Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü, Öğretmene Hizmet, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Daire Başkanı Muhittin Yılmaz, Şube Müdürü Osman Nuri Arıkan, Eğitim Uzmanı Güner Altun ve  Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni Levent Tosunbayraktar 25 Mart Cuma günü Çanakkale’ye geldiler. 

 Gezi dönüşünde ilçemizi temsilen SOsyal Bİlimler Lisesi Edebiyat Öğretmeni Sibel ÖNER yapılan 81 ileden 81 öğretmen Çanakkale buluşması ile ilgili izlenimlerini ve duygularını İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Enver GÖKŞEN ile paylaştı.

       

           Öğretmenler arasında mesleki dayanışmanın güçlendirilmesi, öğretmenlik mesleğinin algı  ve statüsünün yükseltilmesi, tarihi ve turistik mekanlar ile milli ve manevi değerlerimizin mahallinde görülüp incelenmesi ve katılımcı öğretmenlerin edindiği deneyimleri meslektaşları ve öğrencileri ile paylaşımını hedefleyen program kapsamında iki gün sürecek gezi ve inceleme çalışmaları yapıldı.

 

Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “81 İlden 81 Öğretmen Çanakkale’de Buluşuyor” programı kapsamında gelen öğretmenler 26 Mart Cumartesi günü Gelibolu Tarihi Milli Parkı’na düzenlenen gezide savaş alanlarını ve Şehitlikleri ziyaret etti.

 

      Duygu dolu anların yaşandığı geziyede Rumeli Mecidiye Şehitliği ve Mecidiye Tabyası ziyareti ile başlayan gezi Şehitler Abidesi, Yahya Çavuş Şehitliği ve Ertyuğrul Tabyası, Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı Simülasyon Merkezi, 57. Alay Şehitliği,  Conkbayırı, 261 Rakımlı Tepe, Yeni Zellanda Anıtı, Fevzi Çakmak’ın kardeşi Şehit Üsteğmen Nazif Çakmak’ın Mezarı ve Atatürk’ün Gözetleme Yerinin ziyaret edilmesiyle son buldu.

 

 Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “81 İlden 81 Öğretmen Çanakkale’de Buluşuyor”  programı kapsamında ilimize gelen öğretmenler için Vali Hamza Erkal tarafından 26 Mart Cumartesi günü Parion Otel’de gala yemeği verildi.

 

      Gala yemeğine Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü Öğretmene Hizmet, Sosyal ve Kültürel Faaliyetler Daire Başkanı Muhittin Yılmaz,Belediye Başkan Vekili Ramazan Tetik, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Yücel Acer, Millî Eğitim Müdürü Zülküf Memiş ile 81 ilden gelen 81 öğretmen katıldı.

     

Gala yemeğinde Biga Atatürk Anadolu Lisenin hazırladığı Çanakkale Ruhu adlı video gösterisi, öğrenci şiirleri, öğretmen ve protokol konuşmaların eşliğinde yenen yemeğin sonunda öğretmenlere hediye ve belge takdim edildi. 

 

   Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “81 İlden 81 Öğretmen Çanakkale’de Buluşuyor” programının son günü olan 27.03.2016 Pazar günü, binlerce yıl eskiye dayanan yerleşimlere ev sahipliği yapmış, birçok yıkım ve savaşa tanıklık etmiş olan Homeros’un destanlarında adı geçen Truva Antik Kenti gezildi.

 

       Truva Antik Kentini gezen misafirler daha sonra kordonu gezerek buradaki Minyatür Park ve Truva Atını gördüler. Kordondan Çimenlik Kalesine geçerek burada Nusret Mayın Gemisini gören misafirler daha sonra tarihi Aynalı Çarşıyı gezdiler. Millî Eğitim Müdürü Zülküf Memiş gezi boyunca misafirleri yalnız bırakmadı. 2 günlük programın sonunda  Çanakkale Öğretmenevi ve ASO Müdürlüğünde son çaylar içilip, karşılıklı temenniler ile vedalaşma seremonisi yaşandı. Misafirler Müdürlüğümüz organizasyonundan son derece memnun kaldıklarını dile getirdiler. Vedalaşma esnasında duygusal anlar yaşandı.


27-04-201627-04-201627-04-201627-04-201627-04-201627-04-201627-04-201627-04-2016

Mimar Sinan Mah. 48014.Sokak Onikişubat/Kahramanmaraş/TÜRKİYE - 0344 216 48 00

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.